Затверджено перелік психотропних речовин і прекурсорів, що використовуються у ветеринарній медицині

Кабінет Міністрів України затвердив перелік психотропних речовин і прекурсорів, що використовуються у ветеринарній медицині. Проект цього нормативно-правового акта розробила Державна служба України з контролю за наркотиками на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 № 4, якою внесено зміни до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Потреба видання акта зумовлена кількома причинами: упорядкуванням роботи закладів ветеринарної медицини з підконтрольними речовинами; зменшенням ризику витоку наркотичних речовин, що використовуються у ветеринарній медицині в незаконний обіг; посиленням контролю за обігом прекурсорів, які можуть використовуватися із застосуванням новітніх технологій у виробництві наркотичних засобів та психотропних речовин; розширенням кола суб’єктів, які працюють з психоактивними речовинами та зростанням внутрішніх і зовнішніх загроз здоровому способу життя людей.

Зважаючи на потребу підвищення вимог до умов провадження зазначеної діяльності, Міжнародний комітет з контролю за наркотиками ООН рекомендував Україні розширити Перелік, затверджений 2000 року. З цим пов’язана й необхідність дотримання вимог статті 23 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовин і прекурсори», яка визначає, що у ветеринарній медицині наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори використовуються згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що використовуються у ветеринарній медицині, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Проблема відсутності переліку препаратів відповідної категорії знижувала ефективність державного регулювання господарської діяльності та адміністративних відносин у цій сфері. Вирішення цього питання позитивно вплине на політику держави й суб’єктів діяльності в галузі ветеринарії, дасть змогу забезпечити належне реагування державних органів на дії недобросовісних суб’єктів, зокрема тих, які під виглядом надання ветеринарної допомоги безконтрольно розповсюджували препарати, що містять психотропні речовини (кетамін, пентобарбітал) або прекурсори.

Затверджено перелік психотропних речовин і прекурсорів, що використовуються у ветеринарній медицині

Затверджено перелік психотропних речовин і прекурсорів, що використовуються у ветеринарній медицині

Державна служби України з контролю за наркотиками, як спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, і Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України, яка ініціювала розробку акта, склали перелік, що сприяє дальшому вдосконаленню контролю за обігом препаратів, які містять речовини, особливо небезпечні для життя і здоров’я людей. Це також дає змогу ефективніше протидіяти поширенню наркоманії, яку Закон України «Про основи національної безпеки України» визначає однією з основних реальних загроз національній безпеці України та стабільності в суспільстві.

Добавить комментарий